17-4PH Cena za kg 2026: podľa formy, stavu a certifikácie
Oct 09, 2026
17-4PH Cena 2026: USD/kg podľa formy, stavu a certifikácie
Komerčná prevádzka 17-4PH3,00 – 5,50 USD/kg na tyč valcovanú za tepla-a4,80 – 8,00 USD/kg za tanier(FOB Čína, EN 10204 3.1). Číslo sa vyšplhá na8 – 16 USD/kg za kované príruby a 9 – 18 USD/kg za opracované potrubné tvarovkya do15 – 28 USD/kg, keď požadujete plnú sledovateľnosť AMS 5643 v letectve. Tri veci hýbu cenou viac ako čokoľvek iné:forma produktu,tepelnej{0}}úpravy(nákup vo veku namiesto podmienky A pridáva približne 5–20 %) aúroveň certifikácie(certifikácia AMS môže zdvojnásobiť komerčnú cenu).
Cenník nehrdzavejúcej ocele 17 4 ph (2026, FOB Čína)
Toto sú orientačné rozpočtové rozpätia pre štandardné komerčné a exportné triedy. Vaša skutočná cenová ponuka závisí od veľkosti, stavu, certifikátov a množstva.
|
Formulár produktu |
Typický stav |
Certifikácia |
Cenový rozsah (USD/kg) |
|
Za tepla-valcovaná okrúhla tyč (čierna) |
A / H1150 |
EN 10204 3.1 |
$3.00 – 5.50 |
|
Lúpaná / leštená okrúhla tyč |
A / H900 |
Obchodné – AMS 5643 |
$5.50 – 12.00 |
|
Plech valcovaný za tepla- |
A |
EN 10204 3.1 |
$4.80 – 8.00 |
|
Plech valcovaný za studena- |
A |
Komerčný |
$5.50 – 9.50 |
|
Presná-brúsená doska |
A / H900 |
Tesná tolerancia / AMS |
$8.50 – 15.00 |
|
Bezšvíkové potrubie / rúrka |
A / H1150 |
EN 10204 3.1 |
$6.00 – 11.00 |
|
Kované príruby |
A / H1150 |
EN 10204 3.1 / NACE |
$8.00 – 16.00 |
|
Potrubné tvarovky (kované / opracované) |
A / H1150 |
EN 10204 3.1 |
$9.00 – 18.00 |
|
Zákazkové výkovky |
A / H900 / H1150 |
AMS / zákaznícka špecifikácia |
$10.00 – 22.00 |
|
Letecká tyč a tanier |
H900 / H1025 / H1150 |
AMS 5643, úplná stopa |
$15.00 – 28.00 |
V každom zdroji, ktorý sme skontrolovali, platia dva vzory.Bar je najlacnejšia formapretože potrebuje najmenej spracovania.Príruby, tvarovky a výkovky stoja najviac- nie preto, že zliatina je iná, ale preto, že platíte za obrábanie, kovanie a stratu výťažnosti pri odrezanom materiáli. Kovaná príruba s cenou 8 – 16 $/kg je väčšinou rovnaká doska 4 – 8 $/kg, prerobená a testovaná.

Čo je 17-4PH a prečo sa cena tak veľmi líši?
17-4PH (UNS S17400, AISI 630, EN 1.4542) je martenzitická precipitačne kalená nehrdzavejúca oceľ. Zhruba 17 % chrómu, 4 % niklu, plus 3 – 5 % medi a 0,15 – 0,45 % nióbu, ktoré počas starnutia skutočne vytvrdzujú. Pristáva v cenovom pásme nad 304/316, ale hlboko pod niklovými superzliatinami, pretože si zarába na svojej sile: H1025 poskytuje približne 1000 MPa výťažok oproti ~170 MPa pre 316L.
Cena sa líši, pretože „17-4PH“ nie je jeden produkt. Dodáva sa ako tyč, plech, plech, rúrka, výkovky, príruby a tvarovky; v stave A (mäkký, nezostarnutý) alebo ktorýkoľvek z H900 – H1150 (ostarnutý na rôzne sily); a s čímkoľvek od základného osvedčenia o výrobe až po úplnú sledovateľnosť leteckého priemyslu. Každý spínač mení čas pece, testovanie a výťažnosť šrotu – a teda $/kg.
Ako tepelná-úprava mení cenu?
Najlacnejší vstupný bod jePodmienka A- roztok-žíhaný, mäkký, pripravený na strojové spracovanie. Podmienky starnutia zvyšujú čas pece, prísnejšie ovládanie a dodatočné mechanické testovanie. Kupujúci si niekedy kupujú podmienku A a starnú-vo vlastnej réžii, aby ušetrili peniaze, ale iba v prípade, že majú kvalifikovanú kapacitu tepelnej{5}}úpravy a dokážu znášať riziko výnosu.
|
Podmienka |
Sila vs A |
Pridané náklady verzus podmienka A |
Typické použitie |
|
Podmienka A |
Základná línia (mäkká) |
0 % (najlacnejšie) |
Obrábanie polotovarov,-starnutie v domácnosti |
|
H900 |
Najvyššie |
+10–20% |
Prevody, sedlá ventilov, maximálna pevnosť |
|
H1025 |
Vysoká |
+8–15% |
Hriadele čerpadiel, ventily, spojovacie prvky |
|
H1075 |
Stredne-vysoké |
+6–12% |
Mierne-štruktúry zaťaženia |
|
H1100 |
Stredná |
+5–10% |
Vylepšená húževnatosť |
|
H1150 / H1150M |
Nižšie, najtvrdšie |
+5–12% |
Morská, podmorská, kyslá služba |
Základné pravidlo:každý krok smerom k maximálnej pevnosti (H900) stojí viac ako každý krok k pevnosti (H1150), pretože H900 vyžaduje najprísnejšiu kontrolu procesu a najťažšiu manipuláciu s materiálom. Ak váš výkres vyžaduje H1025, neplaťte H900 - a naopak.

Ako certifikácia mení cenu?
|
Certifikácia / Test |
Prémiové vs komerčné |
|
EN 10204 2.2 (kontrolný certifikát) |
Základný stav (0 %) |
|
EN 10204 3.1 (certifikát mlynského testu) |
+3–8% |
|
EN 10204 3.2 (tretia-strana) |
+8–15% |
|
PMI (pozitívna identifikácia materiálu) |
+3–6% |
|
UT podľa ASTM A388 |
+5–12% |
|
NACE MR0175 (kyslé, iba H1150) |
+10–20% |
|
AMS 5643 (letectvo, úplná stopa) |
+40–100% |
Certifikácia je miesto, kde rozpočty potichu unikajú. Základný komerčný certifikát nestojí takmer nič; letecká a kozmická-služba dokumentácie môže priniesť značné peniaze vďaka sledovateľnosti,-svedkom tretej strany a dodatočným NDT.
Prečo sa ceny 17-4PH v roku 2026 posunuli?
Tri sily stanovili číslo 2026:
1. nikel.17-4PH obsahuje ~3–5% niklu, takže nikel je dominantnou surovinou. LME nikel dobehol asi22 000 USD/tona vo februári 2026, potom sa zmiernil na približne15 500 – 16 300 USD/tona do októbra. Každý pohyb v hodnote 1 000 $/t v nikle zvýši základnú cenu 17-4PH o niekoľko percent.
2. Tepelné spracovanie a energia.Pece na starnutie, UT a povrchová úprava sú energeticky -náročné. Trend prísnejších leteckých špecifikácií a dlhších dodacích lehôt na hrubých plechoch z roku 2026 zvýšil náklady na spracovanie.
3. Forma a výťažok.Tenký plech, brúsna lišta s tesnou{0}}toleranciou a akcie s malým-priemerom nesú penalizáciu výnosu, ktorá sa zobrazuje priamo v dolároch/kg.
17-4PH oproti alternatívam – cena za kilogram a náklady na životný cyklus
Jednotková cena je len polovica príbehu. Pretože 17-4PH je zhruba 5–6× pevnejší ako 316L, často môžete určiť oveľa menšiu časť na prepravu rovnakého zaťaženia – vďaka čomu môže byť hotový diel lacnejší aj napriek vyšším $/kg.
|
stupňa |
Orientačná cena (USD/kg) |
Výťažok (MPa) |
Keď vyhrá na cene |
|
17-4PH (H1025) |
3 – 8 USD (závisí od formulára) |
~1,000 |
Vysoká pevnosť pri strednej korózii |
|
316L |
$2.5–4.5 |
~170 |
Korózne vodiče; pevnosť sekundárna |
|
15-5 PH |
$4–9 |
~1,000 |
Rovnaká pevnosť, čistejšia priečna húževnatosť |
|
13-8 mes |
$8–16 |
~1,150 |
Vyššia pevnosť + lepšia korózia |
|
410 |
$1.5–3 |
~620 |
Nákladové-riadenie, nízka potreba korózie |
|
2507 (super duplex) |
$6–12 |
~550 |
Horúca morská voda, vysoký obsah chloridov |
Nečítajte „17-4PH je drahší ako 316L“, pretože „316L je lacnejší“. Ak hriadeľ 316L potrebuje trojnásobok priemeru, aby zodpovedal sile hriadeľa 17-4PH, časť 316L môže byť ťažšia a drahšia v surovej hmote a navyše sa ťažšie opracúva. Porovnajtehotový komponent, nie $/kg.
Ako získať presnú 17-4PH cenovú ponuku
Väčšina zlých citátov pochádza z nejasných otázok. Poskytnite svojmu dodávateľovi týchto osem podrobností a získate číslo, na ktoré môžete skutočne započítať:
1. Špecifikácia a trieda- ASTM A564 (tyč/výkovky), A693 (doska/plech), A705 (výkovky) alebo AMS 5643.
2. Forma produktu- tyč, doska, rúrka, príruba, tvarovka, kovanie.
3. Veľkosť- priemer / hrúbka / OD / DN a dĺžka alebo množstvo.
4. Stav tepelnej{0}}úpravy- Podmienka A, H900, H1025, H1075, H1100, H1150 alebo H1150M.
5. Povrchová úprava- čierna, nakladaná, svetlá, lúpaná, bez stredu.
6. Certifikácia- EN 10204 2.2 / 3.1 / 3.2, AMS 5643, NACE MR0175, PMI, UT (A388).
7. Množstvo- 50 kg skúšobná dávka stojí oveľa viac za kg ako 5-tonová objednávka.
8. Aplikácia- ropný a plynárenský, letecký, námorný atď., takže dodávateľ uvádza kyslé-služby alebo potreby sledovateľnosti.
Presná RFQ je tiež vašou kontrolou kvality: ak dodávateľ uvádza H900, ale váš výkres potrebuje H1150 pre NACE, nezrovnalosť sa prejaví pred objednávkou, nie po zlyhaní dielov.
FAQ:
Koľko stojí 17-4PH za kg v roku 2026?
Commercial 17-4PH stojí približne 3,00 – 5,50 USD/kg pre tyč valcovanú za tepla a 4,80 – 8,00 USD/kg pre plech (FOB Čína, EN 10204 3.1). Príruby a armatúry stoja 8 – 18 USD/kg a úplný letecký materiál AMS 5643 dosahuje 15 – 28 USD/kg.
Prečo je 17-4PH drahší ako 304 alebo 316 nerez?
Z dôvodu zliatiny medi a nióbu a viac{0}}tepelného spracovania starnutia. 304 a 316 sú štandardné austenitické triedy; 17-4PH je špeciálna zliatina vytvrdzujúca precipitáciou vytvorená pre pevnosť a táto pevnosť vám umožňuje použiť menej materiálu na jeden diel.
Mení stav tepelnej{0}}úpravy cenu?
áno. Podmienka A je najlacnejšia, pretože preskakuje starnutie. Nákup vo veku (H900–H1150) zvyčajne pridáva 5–20 %, pričom H900 je na vrchole tohto rozsahu vďaka najprísnejšej kontrole procesu.
Stojí materiál AMS 5643 za prémiu?
Iba ak to vaša aplikácia vyžaduje. AMS 5643 pridáva 40–100 % pre plnú sledovateľnosť leteckého priemyslu, UT a kontrolu šarže. Ak ho nepotrebujete, komerčný A564 s certifikátom EN 10204 3.1 je oveľa lacnejší a úplne postačujúci.
Aká je najlacnejšia forma 17-4PH?
Za tepla-valcovaný okrúhly pruh v Podmienke A, pretože vyžaduje najmenšie spracovanie. Výkovky, príruby a tvarovky sú najdrahšie formy kvôli obrábaniu a strate výnosu.
Koľko pridáva certifikácia k cene?
Základný certifikát EN 10204 3.1 pridáva približne 3–8 %. Tretia-strana 3.2 pridáva 8 – 15 %. NACE MR0175 (kyslá služba, H1150) pridáva 10–20 %. Plný AMS 5643 môže pridať 40–100 %.
Prečo stúpli ceny 17-4PH v roku 2026?
Väčšinou nikel. LME nikel vyvrcholil vo februári 2026 v blízkosti 22 000 USD/tona a do októbra sa znížil na približne 15 500 – 16 300 USD/tonu. V kombinácii s nákladmi na energiu a spracovanie sú ceny v roku 2026 približne o 5 – 8 % vyššie ako v roku 2025.
Je čínsky-pôvod 17-4PH lacnejší?
áno. Čínske-komerčné tyčinky a taniere sú zvyčajne o 20 – 40 % nižšie ako okamžité ceny v Európe a Severnej Amerike za ekvivalentné kvality. Medzera sa zmenšuje pre letecký-certifikovaný alebo dôkladne opracovaný produkt.
Môžem ušetriť peniaze tým, že si kúpim stav A a nechám ho starnúť sám?
Potenciálne, ak máte kvalifikovanú kapacitu tepelnej{0}úpravy a dokážete absorbovať riziko výnosu. V opačnom prípade je nákup starého stavu z mlyna bezpečnejší a často lacnejší, ak zohľadníte čas a šrot vlastnej pece.
Aký je cenový rozdiel medzi 17-4PH a 15-5PH?
15-5PH zvyčajne prináša malú prémiu (približne 4 – 9 USD/kg oproti 3 – 8 USD/kg) za čistejšiu priečnu húževnatosť, pretože nemá žiadne feritové výstuhy. Pevnosť a korózia sú blízko.
Ako je 17-4PH v porovnaní s 316L na celkových nákladoch?
17-4PH stojí viac za kg, ale prináša 5–6× vyšší výnos. Pre diely kritické z hľadiska pevnosti môžete často zmenšiť časť, čo môže spôsobiť, že hotový komponent bude lacnejší ako nadrozmerný diel 316L.
Kde si môžem kúpiť 17-4PH tyč, dosku, rúrku, príruby a tvarovky?
Od priamych{0}}exportérov (najlepšie pre objem a vlastné špecifikácie) alebo miestnych distribútorov (najlepšie pre naliehavé malé série). oepipe.com dodáva tyč, platňu, rúrku, príruby a tvarovky UNS S17400 s certifikátmi EN 10204 3.1 a tepelným spracovaním podľa ASTM A564 / A693.







