17-4PH pre olej a plyn: drieky ventilov, hriadele čerpadiel a hlava vrtu

Oct 27, 2026

17-4PH Nerezová oceľ pre ropu a plyn 2026|Cena, špecifikácie a dodávateľ

 

17-4PH (UNS S17400) si zarába svoje miesto v rope a plyne, pretože dodáva približnetrojnásobok medze klzu 316L za zlomok ceny zliatiny niklu. Pre drieky ventilov, hriadele čerpadiel a obloženie ústia vrtu je to celý obchodný prípad.

 

Jedno pravidlo má prednosť pred každým ďalším rozhodnutím v tejto triede:v H₂S (kyslej) prevádzke musí byť 17-4PH dodávaný v stave H1150D (dvojité starnutie) s menšou alebo rovnou 33 HRC, podľa NACE MR0175 / ISO 15156-3. H900, H1025 a H1075 sú diskvalifikované.Predstavec špecifikovaný ako "17-4PH" bez podmienky je nezhoda, ktorá čaká na to, aby sa stala.

 

Dva tvrdé limity na zapamätanie:

  • Nepoužívajte 17-4PH pre drieky ventilov na mori vystavené morskej atmosfére- Vonkajšie chloridové namáhanie-korózne praskanie je skutočným spôsobom zlyhania, ktorý farba neopraví. Prejdite na 2507 duplex, 6Mo alebo zliatinu niklu.
  • Servisné okno je približne -40 stupňov až +315 stupňov .Nad tým prejdite naInconel 718.

Kúpte si ho ako barASTM A564 / ASME SA-564(alebo výkovky doASTM A705 / SA-705), vo veku doH1150D, sEN 10204 3.2 MTRa100% overenie tvrdostipri každej zákazke kyslej služby.

 

Prečo 17-4PH a kam sa vlastne hodí?

 

17-4PH je martenzitická precipitačne kalená nehrdzavejúca oceľ - asi 17% Cr, 4% Ni, 4% Cu, s pridaným Nb/Ta. Starnete pri nízkej teplote (480 – 621 stupňov), aby ste získali silu, a sila prídebezkrehké, ťažko zvárateľné správanie bežnej 13Cr (410) martenzitickej nehrdzavejúcej ocele.

 

V oleji a plyne sa táto kombinácia vypláca na častiach, ktoré musia držať tlak, odolávať erózii a prežiť vyrobené kvapaliny, ktoré nie sú agresívne kyslé:

Trieda komponentov

Typické časti

Prečo 17-4PH

Ventily

Stonky, gule, sedlá, brány, obloženie

Pevnosť + odolnosť proti opotrebovaniu; feromagnetické takže MPI funguje

Čerpadlá

Hriadele, piesty, objímky

Vysoká únavová pevnosť, drží rozmer po starnutí

Studňa / vianočný strom

Vešiaky, tŕne, kapoty, náboje, adaptéry

Sila za primeranú cenu vs Inconel

Dolná jama

Tŕne, ponorky, testovacie nástroje, komponenty BOP

Odolnosť SCC v H1150D; dobrá húževnatosť

Spojovacie prvky

Čapy, skrutky (nie B7 náhrada tam, kde je to povolené)

Vysoký pomer pevnosti k veľkosti

Je to cenovo výhodná stredná cesta: pevnejšia ako akákoľvek austenitická nehrdzavejúca oceľ, lacnejšia ako Inconel 718 alebo 925 a oveľa spracovateľnejšia ako 410.

 

17-4PH for Oil & Gas: Valve Stems, Pump Shafts & Wellhead

 

17 4Normy PH (ASTM / ASME / API / NACE / ISO)

 

Špecifikujte štandard a revíziu pri každej nákupnej objednávke. Minimálne vlastnosti a frekvencia testovania sa výrazne líšia medzi komerčnými triedami ASTM a prísnejšími špecifikáciami AMS pre letectvo – pre rovnaké nominálne podmienky.

Forma produktu / sektor

Primárny štandard

Poznámky

Tyč, drôt, tvary (všeobecne)

ASTM A564 / A564M (typ 630)

Definuje podmienku A a minimá H900–H1150

Tanier, list, pás

ASTM A693

Paralelné tabuľky vlastností pre plochý výrobok

Výkovky

ASTM A705 / A705M

Náboje studní, závesy, tŕne

Odliatky

ASTM A747 (CB7Cu-1 / CB7Cu-2)

Ekvivalent odliatku, podobná odozva starnutia

ekvivalenty ASME

SA-564, SA-693, SA-705

Pre tlakové zariadenia s vyrazeným kódom

Letecká tyč / výkovky

AMS 5643 / 5622

Prísnejšia chémia + kontrola šarží

Kvalifikácia kyslých služieb

NACE MR0175 / ISO 15156-3

Strop tvrdosti podľa stavu

Upstream vybavenie (všeobecne)

NACE MR0103 / ISO 17945

Dopĺňa MR0175

Studňa a vianočný stromček

API 6A

Rámec hodnotenia materiálu + PR

Potrubné ventily

API 6D

Špecifikácia ventilu

Závitové spojenia

API 7-2

Profily závitov s otočnými ramenami

Podpovrchové bezpečnostné ventily

API 14A

Bezpečnostné vybavenie v oblasti dolného otvoru

Skrutkovanie

API 20E

Zliatinové skrutky pre vybavenie vrtov

 

UNS S17400 · ASTM A564 / A693 / A705 Type 630 bar plate sheet forgings suppliers

 

Chemické zloženie (ASTM A564 / A693, hmotn. %) – základná hodnota musí každé MTR hlásiť:

C

Cr

Ni

Cu

Nb+Ta

Mn

Si

P

S

Menšie alebo rovné 0,07

15.0–17.5

3.0–5.0

3.0–5.0

0.15–0.45

Menšie alebo rovné 1,00

Menšie alebo rovné 1,00

Menšie alebo rovné 0,040

Menšie alebo rovné 0,030

 

Neobchodovateľné: pravidlo NACE MR0175 / ISO 15156

 

Toto je jediné najdôležitejšie aplikačné pravidlo pre 17-4PH v rope a plyne. V prostredí sírovodíka (H₂S) ánonievyberte najsilnejší stav. Vyššia tvrdosť priamo koreluje s náchylnosťou na praskanie sulfidovým napätím (SSC).

 

Sady NACE MR0175 / ISO 15156-3 amaximálny strop tvrdosti - 33 HRC pre 17-4PH- a obmedzuje, ktoré podmienky sú prijateľné:

Podmienka

Starnutie

Tvrdosť (nominálna)

Stav kyslej služby podľa NACE MR0175

H900

480 stupňov / 1 h

40-47 HRC

Neprijateľné

H1025

550 stupňov / 4 h

34–42 HRC

Neprijateľné (nominálna min. presahuje 33 HRC)

H1075

580 stupňov / 4 h

31-38 HRC

Neprijateľné

H1150

620 stupňov / 4 h

28–37 HRC

Prijateľné *od prípadu k prípadu*, podlieha overeniu tvrdosti Menšia alebo rovná 33 HRC

H1150D

620 stupňov / 4 h × 2 (dvojité starnutie)

Menšie alebo rovné 33 HRC

Bezpodmienečne prijaté

H1150M

760 stupňov + 620 stupňov

Menšie alebo rovné 33 HRC

Schválené NACE, maximálna ťažnosť

Pre kyslú službu špecifikujte H1150D. Nie H900. Nie H1150 "pokiaľ nie je overené."Cyklus dvojitého starnutia zjemňuje mikroštruktúru a udržuje tvrdosť na alebo pod 33 HRC vo všetkých formách výrobkov a veľkostiach sekcií – čo je presne to, čo telo Code bez boja akceptuje.

 

17-4PH Material Forging Factory

 

Minimálne vlastnosti H1150D (základ ASTM A564 / NACE)

Nehnuteľnosť

Minimum

Pevnosť v ťahu (Rm)

860 MPa (125 ksi)

0,2 % medza klzu (Rp0,2)

725 MPa (105 ksi)

Predĺženie

16%

Tvrdosť

Menšie alebo rovné 33 HRC

Charpy V-zárez @ -6 stupňov

Väčšie alebo rovné 60 J

Charpy V-zárez @ -46 stupňov

Väčšie alebo rovné 27 J

 

Lekcia overovania tvrdosti

V silnom poli kyslého plynu (≈27 % H2S, chlorid až do 80 000 mg/l) zlyhalo deväť zo 185 driekov ventilov vyhovujúcich NACE do 15 mesiacov. Stonky boli špecifikované H1150plusH1150D. Keď sa zmeral chybný materiál, tvrdosť sa vrátilaC32–C33 - nad C22–C30, ktoré uvádzali certifikáty mlyna.

 

Materiál bol správny. Špecifikácia mala pravdu. Overovacia disciplína nebola. Preto teraz operátori požadujú100% overenie tvrdosti podľa ASTM E18a kompletné správy o skúške mlynov pri každej zákazke kyslých služieb.

 

Upozornenie na mori

17-4PH je bežný materiál drieku ventilu prena pevninea nízkoteplotné ventily s telom z uhlíkovej ocele. je to taknienavrhnutý preoffshore drieky ventilov: v morskej atmosfére je vonkajšie chloridové namáhanie-korózne praskanie skutočným spôsobom zlyhania a náter ho nezmierňuje. V prípade offshore cla je odpoveďou iná zliatina rodiny - 2507 duplex (UNS S32750), 6Mo (254SMO, UNS S31254) alebo zliatina niklu – nie iný stav 17-4PH.

 

Neexistuje žiadny „certifikát NACE“

Na rozdiel od označenia CE alebo monogramu API existuježiadny certifikát NACE tretej stranypre komponent. Súlad s NACE MR0175 / ISO 15156 je vyhlásenie výrobcu podložené dokumentmi o vysledovateľnosti:

  • MTR(EN 10204 3.1 alebo 3.2) s chémiou, záznamom tepelného spracovania a výsledkami tvrdosti, ktoré možno sledovaťskutočnédodaná časť;
  • WPQRukazujúce, že všetky zvary spĺňajú limity tvrdosti NACE v stave po PWHT;
  • A napísanévyhlásenie o zhodeod výrobcu.

 

17-4PH Aplikácie Komponent Deep-Dive

 

17-4PH for Oil & Gas

 

Drieky ventilov

Stonky nesú krútiaci moment predstavca, zaťaženie kapoty a často aj ťah od 介质 tlaku. 17-4PH vH1025je bežné predvolené prenekyslávysokotlakové stonky (dobrý pomer sily a húževnatosti). Inkysléslužba, to jeLen H1150D.

  • Typické priemery stonky: 20–100 mm (¾–4 palce), dĺžky 200–800 mm.
  • ventily API 6D / API 6A; materiál drieku uvedený v špecifikácii materiálu ventilu.
  • Feromagneticko - magnetická kontrola častíc (MPI) podľa ASTM E709 funguje priamo. Predstavec 316 nemôže byť MPI rovnakým spôsobom.
  • Kritická chyba, ktorej sa treba vyhnúť: špecifikácia "17-4PH stopka" bez podmienky, potom príjem H900 (40+ HRC) - čo jenevyhovujúcepre kyslé služby a príliš tvrdé pre mnohé detaily sedadla/závitu.

 

Hriadele čerpadiel

Hriadele potrebujú po starnutí únavovú pevnosť a rozmerovú stálosť. Stroj vPodmienka A(mäkké, ~30–33 HRC), potom vek.

  • Typické priemery: 30–150 mm; dĺžka 1-6 m.
  • H1025 je zvyčajná prevádzková podmienka pre pozemné a nekyselé čerpadlá; H1150D pre kyslé služby (napr. vyrábaná voda, kyslá ropa).
  • Čerpadlá mazané morskou vodou alebo surovou morskou vodou: 17-4PH jeniepravý materiál hriadeľa - PREN ≈ 17, blízko 304. Použite duplex 2205 alebo zliatinu niklu. Hranicou je obsah chloridov a stagnácia, nie samotná prevádzka čerpadla.

 

Komponenty studne a vianočného stromčeka

Závesy, tŕne, kapoty, náboje a adaptéry spĺňajú tlakové triedy API 6A. Tie sú takmer vždykované podľa ASTM A705 / SA-705, potom dvakrát zrieť na H1150D pre akúkoľvek kyslú expozíciu.

  • Rozsah kovania bežne s priemerom 100–600 mm; hotové opracované hmotnosti od ~20 kg do niekoľko stoviek kg.
  • Kvalifikácia NORSOK M-650 sa často vyžaduje pre offshorevýkovky(poznámka: ide o výkovky, nie obmedzenie SCC na báze offshore-stem chloride SCC vyššie - iný spôsob zlyhania).
  • Nad ~315 stupňov alebo vo vrtoch HPHT postupujú inžinieri na Inconel 718; Pevnosť 17-4PH a odolnosť proti korózii sa za týmto stropom zhoršujú.

 

17-4PH Mechanické vlastnosti pre servis ropy a zemného plynu

 

Podmienka

Ťah (MPa)

Výťažok (MPa)

Predlžovať. %

Tvrdosť

NACE kyslé

H900

Väčšie alebo rovné 1 310

Väčšie alebo rovné 1 170

Väčšie alebo rovné 10

40-47 HRC

Nie

H1025

Väčšie alebo rovné 1 070

Väčšie alebo rovné 1 000

Väčšie alebo rovné 12

34–42 HRC

Nie

H1150

Väčšie alebo rovné 931

Väčšie alebo rovné 724

Väčšie alebo rovné 16

28–37 HRC

Prípad od prípadu

H1150D

Väčšie alebo rovné 860

Väčšie alebo rovné 725

Väčšie alebo rovné 16

Menšie alebo rovné 33 HRC

áno (bezpodmienečné)

Návod na dizajn:H1025 je vyvážená predvolená hodnota pre nekysnuté obloženie ventilov a hriadele čerpadla. H1150D je povinný pre kyslé. H900 patrí iba do suchých, nekorozívnych dielov kritických z hľadiska pevnosti (čapy ovládačov, nenavlhčené konštrukčné prvky) - nikdy nie do vlhkých alebo kyslých komponentov.

 

17 4Veľkosti a hmotnosť okrúhlej tyče PH

 

Okrúhla tyč je dominantnou surovinou pre stonky a hriadele. Nižšie uvedená tabuľka obsahuje údaje o skutočnej skladovanej hmotnosti H1150D (kg na bežný meter) – použite ju na dimenzovanie surového materiálu a odhad nákladov na materiál pred obrábaním.

Priemer (mm)

kg/m

Priemer (mm)

kg/m

25.4

4.2

101.6

64.7

31.75

6.2

114.3

80.3

38.1

9.2

127

100

44.45

12.1

152

147

50.8

16.2

203.4

261

57

19.9

254

402

63.5

25.0

305

580

76.2

36.8

355.6

797

91

52.2

-

-

Barový sklad je bežne dostupný odØ 6 mm až 800 mm(ASTM A564); kovanie ingotov/krokov na priemer 600 mm a viac. Dĺžky zvyčajne 3–6 m, na požiadanie skrátiť na požadovanú dĺžku.

 

Cenový modul 17-4PH – podľa veľkosti a hmotnosti (2026)

 

Všetky nižšie uvedené obrázky súindikatívne rozpočtové rozsahy na rok 2026, EXW/FOB, od jedného kusu až po malú dávkuoverené na základe viacerých súborov údajov o dodávateľoch a trhu. Vaša skutočná ponuka sa pohybuje s úrovňou certifikácie, množstvom, regiónom a príplatkom za nikel/meď.Pred porovnávaním cien vždy uveďte stav a certifikát.

 

Základné materiálové predpoklady použité v tabuľkách:

  • Komerčná tyč s certifikáciou NACE H1150D (EN 10204 3.1):5,00 – 7,00 USD / kg
  • Aerospace AMS 5643 bar (úplná sledovateľnosť, UT, makrolept):15,00 – 22,00 USD / kg
  • Výkovky (A705, hrubo opracované):10,00 – 22,00 USD / kgv závislosti od cert

 

Okrúhla tyč - cena za meter (komerčná certifikácia H1150D vs AMS)

Priemer (mm)

kg/m

Komerčné $/m

AMS $/m

44.45

12.1

$61–85

$182–266

50.8

16.2

$81–113

$243–356

76.2

36.8

$184–258

$552–810

101.6

64.7

$324–453

$971–1,423

127

100

$500–700

$1,500–2,200

203.4

261

$1,305–1,827

$3,915–5,742

Bezplatná cenová ponuka

Hotový komponent – ​​odhadovaná cena (jeden kus, komerčná certifikácia H1150D)

Komponent

Surová veľkosť

Surová hmot

Materiál $

Odhadovaná hotovosť $*

Driek ventilu

Ø44,45 × 450 mm

5.5 kg

$27–38

$120–180

Driek ventilu (veľký)

Ø57 × 600 mm

11.9 kg

$60–83

$180–260

Hriadeľ čerpadla

Ø76,2 × 2 000 mm

73.6 kg

$368–515

$900–1,300

Hriadeľ čerpadla (ťažký)

Ø101,6 × 3 000 mm

194 kg

$970–1,360

$1,800–2,600

Kovanie závesu studne

Ø250 mm, ~120 kg povrchová úprava

~160 kg zásob

$1,600–3,520

$3,500–5,500

Kovanie tŕňa / kapoty

Ø350 mm, ~300 kg povrchová úprava

~380 kg zásob

$3,800–8,360

$8,000–13,000

Hotový odhad=materiál + hrubé/dokončovacie obrábanie + tepelné spracovanie H1150D + UT (ASTM A388) + 100% overenie tvrdosti (ASTM E18) + EN 10204 3.2 MTR + závitovanie (API 7-2 tam, kde je to použiteľné). Obrábanie/QA pridáva zhruba 80 – 180 USD za hotový kg* v závislosti od zložitosti.

 

Čo hýbe cenou 17-4PH?

  • podmienka:Podmienka A je najlacnejšia (žiadne starnutie). H1150D pridáva druhý cyklus starnutia + overenie. H900 pridáva najviac tepelného spracovania.
  • Certifikácia:3.1 → 3.2 pridáva ~8–15 %; Overenie NACE pridáva testovanie; AMS 5643 pridáva 40 – 100 % oproti komerčným.
  • Formulár:Bar je najnižší $/kg; výkovky nesú kováreň + prémia za výnos; presne brúsená pažba pridáva ďalšie.
  • množstvo:5-tonové teplo mlyna prekoná 50 kg skúšobnú objednávku o 20 – 40 % na kg.
  • Región:Komerčný bar s pôvodom v Číne je približne o 20–40 % nižší ako európsky/severoamerický spot pre ekvivalentný stupeň.

 

Kontrolný zoznam rozhodovania – špecifikácia 17-4PH pre O&G

 

1. Existuje H₂S (kyslá služba)?Áno → špecifikovaťH1150D, Menšie alebo rovné 33 HRC, NACE MR0175 / ISO 15156-3. Stop. Nie → prejdite na 2.

2. Je odkrytá pobrežná / morská atmosféra?Áno →nepoužívajte 17-4PHpre vonkajšie stonky; vyberte 25-7 duplex, 6Mo alebo zliatinu niklu. Nie → prejdite na 3.

3. Maximálna pevnosť vodiča, ne/mierne korozívne?Áno → H900 len pre suché konštrukčné (nezmáčané) kovanie. Inak → 4.

4. Rovnováha medzi pevnosťou a húževnatosťou (obloženie ventilov, hriadeľ čerpadla, pozemné služby)? → H1025.

5. Kyslé alebo maximálna odolnosť voči SCC / húževnatosť pri nízkych teplotách? → H1150D.

6. Prevádzková teplota nad ~315 stupňov alebo HPHT?→ vykročiť doInconel 718; 17-4PH je vonku.

7. Uveďte normu a revíziu:ASTM A564 / A705 (alebo ASME SA-…); AMS 5643 len vtedy, ak sa vyžaduje sledovateľnosť na úrovni letectva.

8. Podmienku si vyžiadajte v PO- Samotné "17-4PH" je neúplné. Explicitne uveďte H900/H1025/H1150D.

9. Vyžadovať overenie tvrdosti EN 10204 3.2 MTR + 100 % (ASTM E18)pri každej zákazke kyslej služby.

10. Vyžadovať UT (ASTM A388) a MPI (ASTM E709)pre kované / kriticky zmáčané diely.

11. Potvrďte postup zvárania (ak je zváraný):starnutie po zváraní obnovuje pevnosť HAZ; overte tvrdosť NACE v stave po PWHT.

12. Potvrdenie rozmerovej kontrakcie:starnutie sa zmenšuje ~0,04–0,06 % (H900) na ~0,09–0,12 % (H1150). Hrubostroj v Stave A, starnutie, potom dorobenie - alebo použite ofset.

 

FAQ:

 

Je 17-4PH schválený pre kyslú prevádzku podľa NACE MR0175?

Áno, ale iba v stave H1150D (dvojité starnutie) pri hodnote nižšej alebo rovnej 33 HRC, podľa NACE MR0175 / ISO 15156-3. H900, H1025 a H1075 nie sú prijateľné.

 

Aká podmienka 17-4PH je v súlade s NACE?

H1150D je bezpodmienečne akceptovaný. H1150 sa akceptuje od prípadu k prípadu len vtedy, ak je overená tvrdosť menšia alebo rovná 33 HRC. Všetko silnejšie (H900/H1025/H1075) je diskvalifikované.

 

Môže sa 17-4PH použiť pre drieky ventilov na mori?

Neodporúča sa. V morskej atmosfére je vonkajšie chloridové namáhanie-korózne praskanie skutočným spôsobom zlyhania, ktorý povlak nezastaví. Pre offshore stonky použite 25-7 duplex, 6Mo alebo zliatinu niklu.

 

Aká je maximálna tvrdosť pre 17-4PH v prevádzke H₂S?

33 HRC, podľa NACE MR0175 / ISO 15156-3. Len overenie na 100 % dielov s kyslým servisom s certifikátmi ASTM E18 - nestačí.

 

Je H1150 to isté ako H1150D?

č. H1150 je jeden 4-hodinový cyklus starnutia pri 621 stupňoch (tvrdosť 28–37 HRC, čiastočne nad limitom NACE). H1150D je dvojnásobne zrejúci (dva po sebe idúce cykly) a trvalo si drží menej ako alebo rovnajúce sa 33 HRC – stav špecifikovaný pre kyslú prevádzku.

 

Aká špecifikácia ASTM pokrýva 17-4PH bar pre ropu a plyn?

ASTM A564 / A564M (typ 630) na tyč, drôt a tvarovky; ASTM A705 pre výkovky; ASTM A693 pre platňu/list. Ekvivalenty ASME sú SA-564, SA-705, SA-693.

 

Aký štandard API pokrýva komponenty studne 17-4PH?

API 6A riadi vybavenie vrtu a vianočného stromčeka. API 6D pokrýva potrubné ventily; API 7-2 pokrýva závitové spojenia; API 14A pokrýva podpovrchové bezpečnostné ventily.

 

Môžete zvárať drieky ventilov 17-4PH?

Áno – na rozdiel od martenzitickej nehrdzavejúcej 410 je 17-4PH primerane zvárateľný. Starnutie po zváraní obnovuje pevnosť v HAZ. Pre kyslé použitie overte limity tvrdosti NACE v stave po PWHT.

 

Aký teplotný limit platí pre 17-4PH v rope a plyne?

Zhruba -40 stupňov až +315 stupňov nepretržite. Okrem toho klesá pevnosť a odolnosť proti korózii; inžinieri prechádzajú na Inconel 718 pre vrty HPHT.

 

Prečo špecifikovať H1150D namiesto H1150 pre kyslú službu?

Pretože nominálna tvrdosť H1150 (28–37 HRC) je čiastočne nad stropom 33 HRC NACE. Dvojité starnutie H1150D spoľahlivo udrží menej ako alebo rovné 33 HRC vo všetkých sekciách – žiadne hazardovanie s teplom.

 

Koľko stojí 17-4PH za kg v roku 2026?

Komerčná tyčinka H1150D sa pohybuje okolo 5 – 7 USD/kg; AMS 5643 letecká tyč 15 – 22 USD/kg; výkovky 10 – 22 USD/kg. Podmienka A je najlacnejšia; starnutie a certifikácia zvyšujú náklady.

 

Aký je rozdiel medzi 17-4PH a 13Cr (410) pre drieky ventilov?

Obidva sú martenzitické, ale 17-4PH je vytvrdené precipitáciou (výťažnosť ~725–1 170 MPa oproti 410 ~550 MPa) a oveľa lepšie zvárateľné. 410 orezanie pre kyslé použitie musí byť žíhané namäkko na menej ako alebo rovné 22 HRC; 17-4PH H1150D dosahuje menej alebo rovných 33 HRC s oveľa vyššou pevnosťou.

 

Potrebuje 17-4PH certifikát NACE?

Neexistuje žiadny certifikát NACE tretej strany. Zhoda je vyhlásenie výrobcu podložené normami EN 10204 MTR, WPQR a vyhlásením o zhode – všetko je možné sledovať až k dodanej časti.

 

Môže 17-4PH nahradiť Inconel 718 v prevádzke ústia vrtu?

Iba pod ~315 stupňov a v mierne korozívnom, non-HPHT prevádzke. Nad tým, alebo v agresívnych kyslých/HPHT vrtoch, je Inconel 718 tým správnym krokom.

 

V akom rozsahu veľkostí je k dispozícii kruhová tyč 17-4PH?

Na sklade od Ø 6 mm do 800 mm (ASTM A564), dĺžky 3–6 m, narezané na dĺžku. Výkovky prebiehajú do priemeru 600 mm+. Údaje o hmotnosti na meter sú uvedené v časti 6.

 

ReferencieNormy (autoritatívne):

ASTM A564 / A564M - Tyče, drôty a tvary z nehrdzavejúcej ocele vytvrdzované zrážaním (typ 630)

ASTM A693 - platňa, plech a pás z nehrdzavejúcej ocele vytvrdzované zrážaním

ASTM A705 / A705M - Výkovky z nehrdzavejúcej ocele kalené zrážaním

ASME SA-564 / SA-693 / SA-705 – Špecifikácie ekvivalentné kódu

AMS 5643 / AMS 5622 - Letecká tyč a výkovky

Limity tvrdosti NACE MR0175 / ISO 15156-3 -

NACE MR0103 / ISO 17945 - Upstream vybavenie

API 6A, API 6D, API 7-2, API 14A, API 20E

ASTM A388 (UT), ASTM E18 (tvrdosť), ASTM E8/E23 (mechanická), ASTM E709 (MPI)

SK 10204 - Typy správ o teste materiálu (3.1 / 3.2)

 

Ďalšie informácie:

17-4PH Nerezová oceľ: Kompletný technický sprievodca

H900 vs H1025 vs H1150: Akú podmienku by ste mali špecifikovať?

17-4PH Cena 2026: USD/kg podľa formy, stavu a certifikácie

17-4PH vs 316L: Sila, korózia a náklady

17-4PH vs 15-5PH: Ktoré PH nehrdzavejúcej ocele by ste mali špecifikovať?

Obrábanie 17-4PH: Opracovanie a kalenie (nástroje a posuvy)