Nerezová oceľ 17-4PH: Kompletná technická príručka
Oct 09, 2026
Cena nehrdzavejúcej ocele 17-4PH 2026: Vlastnosti, H900 vs H1150 a dodávateľ
17-4PH je martenzitická precipitácia-tvrdená nehrdzavejúca oceľ (UNS S17400, ASTM A564 typ 630), ktorá ponúka malú odolnosť proti korózii za veľkú pevnosť. Vo svojom najtvrdšom stave (H900) dosahuje 1 310 MPa ťažnosť a 1 172 MPa výťažnosť - zhruba trojnásobok výťažnosti 316L – pričom stále odoláva korózii asi tak dobre ako 304. Netvrdíte ho kalením uhlíka ako 410; starneš. Zahrejte ju raz na ~1 038 stupňov, ochlaďte, potom nechajte starnúť medzi 480 stupňami a 621 stupňami a sila, ktorú získate, závisí od toho, ako teplo starnete.
Vyberte si H900, keď potrebujete maximálnu pevnosť, H1025–H1075 pre vyváženie pevnosti-houževnatosti (hriadele čerpadiel, ventily) a H1150, keď si používanie kyslého-plynu alebo morskej vody vyžaduje najnižšiu tvrdosť.
Nie je to bezplatný výber pre horúcu morskú vodu alebo ťažké chloridy -, že práca patrí do super duplexu alebo 6Mo.
Čo je nehrdzavejúca oceľ 17-4PH?
17-4PH dostal svoj názov podľa svojho chemického zloženia: približne 17 % chrómu a 4 % niklu, pričom „PH“ znamená vytvrdzovanie zrážaním. Je to najrozšírenejšia trieda v rade precipitačného-tvrdnutia, pretože vám dáva martenzitickú nehrdzavejúcu oceľ, ktorú môžete obrábať na mäkko a potom spevniť v jednoduchom-teplotnom veku – žiadne kalenie oleja, žiadne dramatické skreslenie.
Posilňujúcim trikom je meď. Počas kroku starnutia sa atómy medi, ktoré boli rozpustené v martenzite pri teplote roztoku, vyzrážajú ako zhluky nanometrovej{1}}škály (2–5 nm). Tieto zhluky spôsobujú dislokácie, čo zvyšuje silu.
Príslušné normy:
- ASTM A564: Tyče a tvary z nehrdzavejúcej ocele-vytvrdzované starnutím.
- ASTM A705: Výkovky z nehrdzavejúcej ocele tvrdené starnutím-.
- ASTM A693: Doska, plech a pás z nehrdzavejúcej ocele vytvrdzované-zrážaním.
- AMS 5643: Tyče, výkovky a súvisiace formy v rozsahu špecifikácie-pre letectvo a kozmonautiku.
ekvivalentný materiál aisi 630
|
Štandard / Región |
Označenie |
|
UNS |
S17400 |
|
ASTM (tyč, drôt, výkovky) |
A564 Typ 630 |
|
ASTM (doska, list, pás) |
A693 Stupeň 630 |
|
ASTM (výkovky) |
A705 Trieda 630 |
|
SAE / AMS (letectvo) |
AMS 5604, AMS 5643 |
|
EN / DIN |
1,4542 (X5CrNiCuNb16-4) |
|
JIS |
SUS 630 |
|
AFNOR |
Z6CNU17-04 |
|
ISO (kyslá služba) |
ISO 15156 / NACE MR0175 (iba H1150) |

Kované 17-4 PH z nehrdzavejúcej ocele Dostupné formy
- A564 Typ 630 Kruhové tyče
- Ploché tyče
- Štvorcové tyče
- A693 Platne a listy triedy 630
- Výkovky A705 triedy 630
- Disky
- Ďalšie jedinečné vlastné geometrie
17 4 ph chemické zloženie (ASTM A564, UNS S17400)
Toto sú limity špecifikácií, nie typické. Chróm vytvára pasívny film; nikel zaručuje martenzitickú premenu pri ochladzovaní; meď a niób robia vytvrdzovacie práce.
|
Prvok |
Obsah (hmotn. %) |
|
uhlík (C) |
Menšie alebo rovné 0,07 |
|
mangán (Mn) |
Menšie alebo rovné 1,00 |
|
kremík (Si) |
Menšie alebo rovné 1,00 |
|
fosfor (P) |
Menšie alebo rovné 0,040 |
|
síra (S) |
Menšie alebo rovné 0,030 |
|
chróm (Cr) |
15.0 – 17.5 |
|
nikel (Ni) |
3.0 – 5.0 |
|
meď (Cu) |
3.0 – 5.0 |
|
niób + tantal (Nb + Ta) |
0.15 – 0.45 |
|
Železo (Fe) |
Zostatok |
O väčšine správania rozhodujú dve čísla. 15 – 17,5 % chrómu dáva odolnosť proti korózii rovnako ako 304 - jemný pre vyrobenú vodu a mokré uhľovodíky, čo nestačí na koncentrované chloridy. 3–5 % meď je páka, ktorú potiahnete pri tepelnom spracovaní, aby ste premenili mäkký opracovateľný polotovar na súčiastku 1 310 MPa.
17 4mechanické vlastnosti ph podľa stavu tepelného spracovania-
Toto je tabuľka, ktorú inžinieri skutočne kopírujú do špecifikácií. Každá hodnota jeminimálne ASTM A564; skutočný mlynský produkt zvyčajne pristáva nad ním. Pevnosť klesá a ťažnosť stúpa, ako starnete teplejšie -, že inverzný vzťah je celá dizajnová hra.
|
Podmienka |
Aging Temp. |
Ťah (MPa / ksi) |
Výťažok 0,2 % (MPa / ksi) |
Predlžovať. % |
Tvrdosť (HRC) |
Najlepšie sa používa na |
|
Podmienka A (príloha riešenia) |
- |
~930 / 135 |
~725 / 105 |
17 |
Menšie alebo rovné 38 |
Obrábanie, tvarovanie polotovaru |
|
H900 |
482 stupňov (900 stupňov F) |
1,310 / 190 |
1,172 / 170 |
10 |
40 min |
Maximálna pevnosť: prevody, sedlá ventilov |
|
H925 |
496 stupňov (925 stupňov F) |
1,172 / 170 |
1,069 / 155 |
10 |
38 min |
Vysoká pevnosť + mierna húževnatosť |
|
H1025 |
552 stupňov (1 025 stupňov F) |
1,069 / 155 |
1,000 / 145 |
12 |
35 min |
Hriadele čerpadiel, spojovacie prvky, ventily |
|
H1075 |
580 stupňov (1 075 stupňov F) |
1,000 / 145 |
862 / 125 |
13 |
31 min |
Mierne-štruktúry zaťaženia |
|
H1100 |
593 stupňov (1 100 stupňov F) |
965 / 140 |
793 / 115 |
14 |
28 min |
Vylepšená húževnatosť |
|
H1150 |
621 stupňov (1 150 stupňov F) |
931 / 135 |
724 / 105 |
16 |
28 min |
Najlepšia odolnosť voči SCC: morské, podmorské |
|
H1150M |
760 stupňov +621 stupňov |
793 / 115 |
655 / 95 |
19 |
24 min |
Maximálna húževnatosť, náraz, kyslá obsluha |
Praktické pravidlo z dielne:H900 je najsilnejší a najmenej zhovievavý; H1150 je najmäkšia, najtvrdšia a jediná podmienka, ktorú NACE akceptuje pre kyslý plyn.H900 až H1075 sú mimo tabuľky pre prostredia H₂S.
Fyzikálne vlastnosti
Čísla, ktoré sa zobrazujú vo výpočtoch teploty a priehybu:
|
Nehnuteľnosť |
Hodnota |
Jednotka |
|
Hustota |
7.75 – 7.80 |
g/cm³ |
|
Rozsah topenia |
1,404 – 1,440 |
stupňa |
|
Elastický (Youngov) modul |
197 (190–210) |
GPa |
|
Tepelná rozťažnosť (21-100 stupňov) |
10.8 × 10⁻⁶ |
/ stupeň |
|
Tepelná vodivosť (100 stupňov) |
17.9 – 18.3 |
W/m·K |
|
Elektrický odpor (21 stupňov) |
0.80 |
µΩ·m |
|
Magnetické? |
Áno - feromagnetické za všetkých podmienok |
- |
|
Max trvalá prevádzková teplota. |
316 (600) |
stupeň (stupeň F) |
Nezabudnite na rozmerový posun: prechodom zo stavu A na H900 sa diel stiahne o približne 0,0004–0,0006 palca. Na presnom hriadeli je to tolerancia, ktorú musíte obrábať, a nie objavovať po starnutí.
Nerezové tepelné spracovanie 17-4PH
Sila 17-4PH nie je dedená z taveniny – je naprogramovaná v peci. Dva kroky:
1. Roztokové žíhanie (Podmienka A).Zahrejte na ~1 038 stupňov (1 900 stupňov F), podržte 30 – 60 minút, aby sa meď rovnomerne rozpustila, potom vzduchom-ochlaďte alebo naolejujte-. Získate nízkouhlíkový-martenzit s meďou zachytenou v pevnom roztoku - max. 35 HRC, dostatočne mäkký na opracovanie.
2. Starnutie (tvrdnutie zrážok).Zahrejte na 480 – 621 stupňov (900 – 1 150 stupňov F), podržte 1 – 4 hodiny, ochlaďte vzduchom-. Meď sa vyzráža ako jemné zhluky a diel stvrdne na mieste.

Teplota starnutia je číselník. Tu sú štandardné podmienky a ich doby držania:
|
Podmienka |
Aging Temp. |
Počkať |
Účel |
|
H900 |
482 stupňov (900 stupňov F) |
1 h |
Maximálna pevnosť |
|
H1025 |
552 stupňov (1 025 stupňov F) |
4 h |
Rovnováha medzi pevnosťou a húževnatosťou |
|
H1075 |
580 stupňov (1 075 stupňov F) |
4 h |
Mierne{0}}načítajte diely |
|
H1150 |
621 stupňov (1 150 stupňov F) |
4 h |
Najlepšia odolnosť voči SCC |
|
H1150M |
760 stupňov 2 h + 621 stupeň 4 h |
- |
Maximálna húževnatosť / kyslá obsluha |
Pretože krok starnutia je nízky-a krátky, skreslenie a vodný kameň zostávajú minimálne - jeden z dôvodov, prečo je 17-4PH obľúbený pre hotové-presné komponenty, ktoré by sa pri úplnom ochladzovaní-a temperovaním zdeformovali.
17-4PH vs
Špecifikácia je väčšinou troj{0}}obchod medzi silou, koróziou a cenou. Tu je návod, ako sa stavia 17-4PH oproti stupňom, s ktorými zvyčajne súťaží.
|
stupňa |
Rodina |
Výťažok (typický, MPa) |
Korózia vs 17-4PH |
Zvárateľnosť |
Kedy ho vybrať namiesto toho |
|
17-4PH (H1025) |
PH martenzitické |
~1,000 |
Základná línia (≈304) |
Dobre s postupom |
Potrebujete 3–6× 316L pevnosť a miernu koróziu |
|
316L |
austenitické |
~170 |
Lepší výskyt jamiek (2–3 % Mo) |
Výborne |
Korózne vodiče; sila je druhoradá |
|
15-5 PH |
PH martenzitické |
~1,000 |
Podobné |
Dobre |
Chcete pevnosť 17-4PH s čistejšou priečnou húževnatosťou |
|
13-8 mes |
PH martenzitické + Mo |
~1,150 |
Lepšie (pridané Mo) |
Dobre |
Vyššia pevnosť + lepšia korózia, rozpočet umožňuje |
|
410 |
Martenzitické |
~620 (QT) |
horšie |
Chudák |
Nákladové-riadené, stredná pevnosť, nízka potreba korózie |
|
2507 (super duplex) |
Duplex |
~550 |
Oveľa lepšie v chloridoch |
Ťažké |
Horúca morská voda, vysoké chloridy, kyslé + chloridy |
Krátka verzia:proti 316L vyhráte na sile, ale prehráte na boxoch; proti super duplexu vyhráte na sile a nákladoch, ale zle prehráte v chloridoch.15-5PH je najbližší súrodenec - s rovnakou pevnosťou, má o niečo lepšiu pevnosť v celej hrúbke, pretože nemá feritové výstuhy, za malú cenu.
Aplikácie 17-4PH nehrdzavejúcej ocele

Ropa a plyn
Hriadele čerpadiel, drieky ventilov, vybrané súčiastky a vysokopevnostné spoje{0}}. Vhodnosť kyslej-služby musí byť potvrdená v súlade s príslušnými environmentálnymi a materiálovými požiadavkami.

Letectvo a letectvo
Konštrukčné armatúry, časti ovládačov, komponenty pristávacieho{0}}systému a presný hardvér, kde sú dôležité-požiadavky na{2}}veľkosť.
Chemické spracovanie
Komponenty ventilov, časti čerpadla a mechanické zostavy vystavené vybraným chemikáliám. Kompatibilitu je potrebné skontrolovať pre aktuálnu kvapalinu, teplotu a koncentráciu.
Presné strojárstvo
Ozubené kolesá, hriadele, spojky, spojovacie prvky a na mieru{0}}opracované komponenty, ktoré vyžadujú vysokú pevnosť s kontrolovanými konečnými rozmermi.
Obrábanie, zváranie a korózia - Skutočné{1}}svetové poznámky
Obrábanie 17-4PH
Urobte to v stave A (mäkké). 17-4stroje PH ako gumené nerezové - dlhé, vláknité triesky, práca-stvrdne, ak necháte nástroj trieť. Pevné nastavenia, pozitívny sklon a chladiaca kvapalina sú dôležitejšie ako exotické nástroje. Ak obrábate v starom stave, naplánujte si pred konečným starnutím opätovné{5}}žíhanie.

Zváranie 17-4PH
Áno, zvára sa štandardnými tavnými a odporovými metódami; vyhnúť sa oxyacetylénu. Háčik je v tom, že teplom-ovplyvnená oblasť stráca silu a môže zmäknúť alebo prasknúť, ak sa pred vami preženú zrážky. Väčšina obchodov zvára v stave A, potom nechá zostarnúť celú zostavu - alebo zvarí-už starnúcu časť a akceptuje zmäkčenú HAZ, ktorú môžete lokálne vyriešiť{5}}a prerobiť{6}}.
Vlastnosti nehrdzavejúcej ocele 17 4 ph: Korózia
Myslite na triedu 304-, nie na triedu 316. Dobre si poradí s atmosférickou, sladkovodnou a mierne chemickou prevádzkou a vyrobená voda a mokrý uhľovodík sú zvyčajne v poriadku. ánonieako sú koncentrované chloridy, horúca morská voda alebo štrbinové podmienky -, to je miesto, kde dochádza k tvorbe jamkovej a chloridovej{1}}koróznej trhliny a kde by ste sa mali radšej pozrieť na 6Mo alebo super duplex.
Je 17-4PH schválený pre kyslú (H₂S) službu?
Len v prestarnutom stave. PerNACE MR0175 / ISO 15156-3, ASTM A564 Typ 630 je prijateľný pre prostredia H₂Slen v H1150 s maximálnou tvrdosťou 33 HRC(a so správnou dokumentáciou k-tepelnej úprave). H900, H1025 a H1075 sú vylúčené, pretože ich vysoká tvrdosť a zvyškové napätie ich robí náchylnými na praskanie sulfidovým napätím. Ak je vo vašej ponuke uvedené „kyslá služba“, podmienka nie je voliteľná -, je to H1150 alebo nič, a certifikácia mlyna musí preukázať hornú hranicu tvrdosti.
17-4PH Kontrolný zoznam rozhodovania o výbere
Použite to predtým, ako napíšete známku do objednávky alebo výkresu:
1. Potrebujete výťažnosť nad ~600 MPa?Ak nie, 316L alebo 410 je lacnejší a jednoduchší. → 17-4PH má zmysel iba nad týmto stĺpcom.
2. Aké korózne prostredie?Atmosférická / sladká voda / vyrobená voda → 17-4PH je v poriadku. Horúca morská voda / vysoké chloridy / štrbiny → zastavte, použite 6Mo alebo super duplex.
3. Kyslá (H₂S) služba?Áno → podmienka musí byťH1150, tvrdosť Menšia alebo rovná 33 HRC, NACE MR0175 zdokumentované. Nie → akýkoľvek stav podľa potreby sily.
4. Vyberte podmienku podľa toho, na čom vám najviac záleží:
- Maximálna pevnosť, tenké rezy →H900
- Pevnosť + húževnatosť, ventily/hriadele čerpadla →H1025aleboH1075
- Húževnatosť, náraz, námorníctvo →H1150aleboH1150M
5. Ktorú špecifikáciu vyvoláva kresba?A564 (tyč/výkovky), A693 (doska/plech), A705 (výkovky) alebo AMS 5643 (letectvo). Priraďte certifikát k formuláru.
6. Plán obrábania:stroj v stave A, potom vek. Potvrďte, že konečné rozmery zodpovedajú kontrakcii ~0,0005 in/in.
7. Plán zvárania:zvarte v stave A a starnite po, alebo akceptujte zmäkčený HAZ na staré diely.
8. Požadované testy:EN 10204 3.1 MTC ako minimum; pridajte kontrolu PMI, UT (A388) alebo 3.2 pre kritické časti.
FAQ:
Aká je cena nehrdzavejúcej ocele 17-4PH za kg v roku 2026?
Pri predbežnom rozpočte možno odhadnúť bežné zásoby tyče 17-4PH na približne 3,8 – 15,5 USD/kg. Aktuálne cenové ponuky závisia od veľkosti, množstva, tepelného spracovania, certifikácie a dodacích podmienok. Pred rozhodnutím o kúpe získajte aktuálnu ponuku dodávateľa.
Čo znamená 17-4PH?
„17-4“ označuje približne 17 % chrómu a 4 % niklu; "PH" znamená precipitačné kalenie, mechanizmus tepelného spracovania, ktorý dodáva oceli jej pevnosť.
Je 17-4PH magnetický?
áno. Je martenzitická a feromagnetická v každom stave, aj po starnutí. Neuvádzajte ho tam, kde sa vyžaduje nemagnetická trieda (napríklad 316).
Môžete zvárať 17-4PH na nehrdzavejúcu oceľ 316?
Môžete, ale plánujte to. Strana 17-4PH bude mať zmäkčenú zónu ovplyvnenú teplom s nižšou{3}}pevnosťou a odlišný spoj potrebuje kompatibilnú výplň (často typ 309/312 alebo nadmerný spotrebný materiál). Zváranie v stave A a následné starnutie zostavy je najčistejšia cesta.
Aký je rozdiel medzi 17-4PH a 15-5PH?
Pás s rovnakou pevnosťou a podobná korózia, ale 15-5PH nemá žiadne feritové výstuhy, takže jeho priečna (cez-hrúbku) húževnatosť a čistota sú lepšie. 17-4PH je zvyčajne lacnejšia a dostupnejšia voľba; 15-5PH vyhráva, keď záleží na lomovej húževnatosti v krátkom priečnom smere.
Aké ťažké je 17-4PH v H900?
Minimálne 40 HRC (asi 388–448 HB). Toto je najťažšia štandardná podmienka, ktorej sa treba vyhnúť pri kyslom alebo-vysokom dopade služby.
Je 17-4PH silnejší ako nehrdzavejúci 316?
Vo výťažku dramaticky - H1025 poskytuje výťažok približne 1 000 MPa oproti ~ 170 MPa pre 316L, asi 5–6×. Ale 316L vďaka molybdénu oveľa lepšie odoláva jamkám, takže „silnejší“ nie je „lepší“ v korozívnej prevádzke.
Akú teplotu znesie 17-4PH?
Nepretržitá prevádzka je dobrá do približne 316 stupňov (600 stupňov F). Okrem toho klesá pevnosť a stabilita a mali by ste použiť zliatinu s vyššou-teplotou.
Dá sa 17-4PH vytvrdiť prácou za studena?
Nie. Jeho sila pochádza iba zo zrážacieho tepelného spracovania, nie z kalenia. Práca za studena pred starnutím je možná, ale nie je posilňujúcim mechanizmom.
Je 17-4PH schválený pre kyslú službu NACE MR0175?
Iba v H1150 s tvrdosťou menšou alebo rovnou 33 HRC a správnymi záznamami tepelného-spracovania. Ťažšie podmienky sú vylúčené.
Stručná príručka špecifikácií (Kopírovať blok)
stupeň:17-4PH / UNS S17400 / AISI 630
Typ:Martenzitická precipitácia-kalenie nehrdzavejúcej ocele
špecifikácie:ASTM A564 (tyč/výkovky), A693 (doska/plech), A705 (výkovky), AMS 5604 / 5643, EN 1.4542, JIS SUS 630
Špičková sila:1 310 MPa v ťahu / 1 172 MPa výťažnosť (H900)
Korózia:~304 úroveň; nie pre horúce/vysoké chloridy
Max servisná teplota:316 stupňov (600 stupňov F)
Kyslá služba:Len H1150, Menšie alebo rovné 33 HRC, NACE MR0175
Formuláre:tyč, tyč, doska, plech, pás, výkovok, rúrka, rúrka, drôt
Potrebujete 17-4PH v špecifickom stave alebo forme? oepipe.com dodáva tyč, plech a výkovky UNS S17400 s certifikátmi EN 10204 3.1 pre frézovanie a tepelné spracovanie podľa ASTM A564 / AMS 5643. Pošlite svoj výkres a stav a my vám poskytneme cenovú ponuku podľa špecifikácií.







